Energia samorządu

Tu jesteś:
Wyniki wyszukiwania:
Szpital w Czeladzi (woj. śląskie) przejdzie remont termomodernizacyjny dzięki dofinansowaniu z NFOŚiGW
NFOŚiGW wsparł ok. 11,4 mln zł dotacji projekt pn. Termomodernizacja budynku głównego Szpitala w Czeladzi w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej. Obok poprawy standardu leczenia i opieki nad pacjentami przedsięwzięcie przyczyni się także do poprawy jakości lokalnego powietrza. W ramach termo-remontu obiektu m.in. zamknięta zostanie stara kotłownia węglowa. Przewidziano także zamontowanie zestawów paneli fotowoltaicznych wraz z wykonaniem instalacji wprowadzającej pozyskaną energię elektryczną do sieci wewnętrznej szpitala. Całość prac ma poprawić efektywność energetyczną placówki. Realizacja inwestycji pozwoli istotnie ograniczyć koszty funkcjonowania. Z nowych warunków i rozwiązań wpływających korzystnie na organizację i jakość przyjęć oraz leczenia skorzystają zarówno pacjenci jak i personel medyczny.
więcej...
„Zielona” rewolucja w komunikacji publicznej. Średnie i małe miasta kupują autobusy zeroemisyjne za pieniądze z NFOŚiGW
Dzięki dotacjom z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – w ramach programu „Zielony Transport Publiczny” – coraz więcej polskich miast przestawia swój transport zbiorowy na ekologiczny, zeroemisyjny. Autobusy elektryczne zastępują na miejskich liniach komunikacyjnych dotychczas użytkowane autobusy spalinowe, wkrótce na ulicach będą się także pojawiać autobusy wodorowe. Program „ZTP” szczególne znaczenie rozwojowe ma dla mniejszych ośrodków, gdzie skala inwestycji infrastrukturalnych oraz mobilność mieszkańców nie jest tak dynamiczna jak w wielkich aglomeracjach. więcej...

Energia samorządu to rozległy temat, obejmujący niemało różnorodnych kwestii. Co więcej, nowe decyzje oraz propozycje cały czas się pojawiają, skutkiem tego trudno odnaleźć wszystkie informacje.

Z pomocą przychodzi Energia Samorządu, pozwalamy na sprawdzanie interesujących artykułów, odkrywanie aktualności i zasięgnięcie dogłębnych informacji o odnawialnej energii w samorządach.

Energia samorządu to porta poświęcony odnawialnym źródłom energii w samorządach. Najnowsze wiadomości dotyczę zielonej, odnawialnej energii w samorządach. Energia samorządu - Bądź na bieżąco, bądź odnawialny.

2021 © Energia samorządu, odnawialna energia w samorządach | Projekt i wykonanie strony : comtv.pl