Energia samorządu

Tu jesteś: Strona Główna » Artykuły prasowe

Artykuły prasowe

Powrót | Zobacz :
Strona: 1 | 2
2021-06-09 | Twoje bezpieczeństwo nie zależy tylko od ciebie
Ponieważ w około 80-90% zajść miejscem zatrucia tlenkiem węgla jest łazienka, najlepszym środkiem prewencyjnym pozostaje wyeliminowanie źródła problemów, a więc piecyków gazowych. Moim zdaniem jest to najbardziej sensowny i efektywny sposób eliminacji zatruć domowym tlenkiem węgla.
więcej...
2021-05-19 | Mieszkańcy woj. śląskiego i ich style w ogrzewaniu
Spadek średniej temperatury w zimie tego rokui wpłynął na temperaturę w naszych domach i spowodował zwiększenie kosztów ogrzewania. Jak pokazują wyniki najnowszego badania Resideoii, ponad 30% mieszkańców województwa śląskiego poniosło wyższe opłaty za energię elektryczną/gaz, a aż  5% nie zapłaciło rachunków za ogrzewanie. Badanie pokazuje, jak zmieniły się style oszczędzania oraz plany ogrzewania w przyszłym sezonie w woj. śląskim.
więcej...
2021-05-17 | Państwa powinny inwestować w OZE
Międzynarodowa Agencja Energetyczna (MAE) przedstawiła swój raport gospodarczy zmierzający do przeciwdziałania negatywnym skutkom COVID-19. Program docelowo ma ułatwić transformację w kierunku gospodarki energetycznej przyjaznej dla środowiska. W programie widać wyraźny dystans do rynku paliw kopalnych i koncentracje na odnawialnych źródłach energii.
więcej...
2021-05-17 | Gorąco na rynku ciepła
To, o czym kiedyś mówiono tylko półgębkiem staje się faktem. W „Dzienniku Gazecie Prawnej” w jednym z kwietniowych numerów ukazał się cykl artykułów pokazujących trudną sytuację, w jakiej znalazło się polskie ciepłownictwo. Tę sytuację określa dziś przede wszystkim  program tzw. dekarbonizacji polskiej gospodarki oraz wzrost cen tzw. zielonych certyfikatów, czyli uprawnień do emisji CO2. Co to oznacza w praktyce?
więcej...
2021-05-17 | Smart City dla lepszej jakości życia mieszkańców.
W latach dziewięćdziesiątych minionego już XX wieku naukowcy, specjaliści zajmujący się życiem miast, urbanizacją, gospodarką miejską i wreszcie gospodarze zarządzający nimi zaczęli wypracowywać podstawy nowej koncepcji rozwoju miast. Powstały podstawy wizji miast na XXI wiek, a koncepcję taką przyjęto nazywać Smart City jako miasta inteligentnego, miasta które rozwijają się zgodnie z wielkim wyzwaniem jakim jest Zrównoważony Rozwój czyli EKOROZWÓJ. Sama zaś nazwa koncepcji „Smart City” ukazuje miasta rozwijające się zgodnie z jej zasadami dla podniesienia jakości życia swoich mieszkańców w czystym środowisku naturalnym z zastosowaniem innowacyjnych technologii, ekonomi, transportu z kreatywnymi, otwartymi na świat mieszkańcami, z wysokimi standardami życia, ze sprawnym i „inteligentnym” zarządzaniem przez swoich włodarzy.
więcej...
Strona: 1 | 2

Energia samorządu to rozległy temat, obejmujący niemało różnorodnych kwestii. Co więcej, nowe decyzje oraz propozycje cały czas się pojawiają, skutkiem tego trudno odnaleźć wszystkie informacje.

Z pomocą przychodzi Energia Samorządu, pozwalamy na sprawdzanie interesujących artykułów, odkrywanie aktualności i zasięgnięcie dogłębnych informacji o odnawialnej energii w samorządach.

Energia samorządu to porta poświęcony odnawialnym źródłom energii w samorządach. Najnowsze wiadomości dotyczę zielonej, odnawialnej energii w samorządach. Energia samorządu - Bądź na bieżąco, bądź odnawialny.

2021 © Energia samorządu, odnawialna energia w samorządach | Projekt i wykonanie strony : comtv.pl