Energia samorządu

Tu jesteś: Strona Główna » Aktualności

Aktualności

Powrót | Zobacz :
2021-05-18 | Metropolia chce kupić 20 autobusów zasilanych wodorem. Jest zielone światło
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozytywnie ocenił wniosek Metropolii GZM o dofinansowanie zakupu 20 autobusów zasilanych wodorem. Pierwsze pojazdy mogłyby wyjechać w trasę za około dwa lata. W Katowicach przy ul. Murckowskiej powstanie jeden z pierwszych punktów ładowania wodorem w Polsce. Tankowanie autobusu na wodór będzie trwało ok. 15 minut i pozwoli mu przejechać od ok. 350 do ok. 400 km.
więcej...
2021-05-17 | Odwrotnie niż Szwedzi marnujemy darmowy surowiec energetyczny. "Ta energia jest tańsza niż atomowa"
Nowy mnister klimatu uważa, że plastik i złom trafiają do śmieci dlatego, że ich wartość nie została wyceniona. Chce wpłynąć na redukcję ilości odpadów bodźcami ekonomicznymi. Czytaj więcej na:

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/marnujemy-tani-surowiec-energetyczny-ta-energia-jest-tansza-niz-atomowa/ftsej4h
więcej...
2021-05-17 | Elektrociepłownie przyszłości. Jakie będą?
Narzędzia wspierające przedsiębiorstwa, nowe technologie, ale także kierunki rozwoju elektrociepłowni. Między innymi na te tematy rozmawiali uczestnicy ostatniego dnia 24. Forum Ciepłowników Polskich.
Czytaj więcej na:

https://portalkomunalny.pl/elektrocieplownie-przyszlosci-jakie-beda-409796/
więcej...
2021-05-17 | Grzejnik już nie służy tylko do grzania. Może też… chłodzić.
Układ centralnego ogrzewania jednym ruchem zamienia się w układ centralnego chłodzenia. Jak to zrobić?
Dowiedz się więcej:

https://www.newsweek.pl/styl-zycia/grzejnik-juz-nie-sluzy-tylko-do-grzania-moze-tez-chlodzic/n6b84rt
więcej...
2021-05-17 | Ogrzewanie domu pompą ciepła. Wady i zalety nowoczesnego rozwiązania
Wykorzystywanie naturalnych źródeł energii do ogrzewania domu, a także przygotowania ciepłej wody użytkowej jest coraz bardziej propagowane. Nie tylko ze względu na generowane oszczędności, ale również na wykorzystywanie niewyczerpalnych zasobów energii. Decydując się na ogrzewanie pompą ciepła lub innymi urządzeniami przeznaczonymi do przetwarzania naturalnych źródeł energii, opinie pokazują, że zyskuje nasz portfel oraz środowisko. Czytaj więcej na:

https://www.onet.pl/styl-zycia/kb/ogrzewanie-domu-pompa-ciepla-wady-i-zalety-nowoczesnego-rozwiazania/7hd3me5,30bc1058 więcej...
2021-05-17 | Panele fotowoltaiczne. Czy taka inwestycja się opłaca?
Polska jest obecnie na 5. miejscu w UE pod względem przyrostu nowych mocy z paneli słonecznych. Według danych Urzędu Regulacji Energetyki (URE) moc fotowoltaiczna w sieci w kwietniu 2020 r. wynosiła 1,83 GW. Czym dokładnie są panele fotowoltaiczne i czy warto w nie zainwestować? Czytaj na:

https://www.onet.pl/styl-zycia/gratkapl/panele-fotowoltaiczne-czy-taka-inwestycja-sie-oplaca/r1w6dl9,30bc1058
więcej...
2021-05-17 | Pompy ciepła wchodzą na polski rynek i wzbudzają duże wątpliwości.
Pompy ciepła dopiero wchodzą na polski rynek i nadal wzbudzają duże wątpliwości. Większość inwestorów nie wie jak działają tego typu urządzenia oraz jaka jest ich moc grzewcza. Dlatego często słyszymy pytania, czy sama pompa ciepła wystarczy do ogrzania domu? Odpowiedzi w artykule.

https://www.onet.pl/styl-zycia/kb/pompy-ciepla-wchodza-na-polski-rynek-i-wzbudzaja-duze-watpliwosci/ph0c042,30bc1058
więcej...

Energia samorządu to rozległy temat, obejmujący niemało różnorodnych kwestii. Co więcej, nowe decyzje oraz propozycje cały czas się pojawiają, skutkiem tego trudno odnaleźć wszystkie informacje.

Z pomocą przychodzi Energia Samorządu, pozwalamy na sprawdzanie interesujących artykułów, odkrywanie aktualności i zasięgnięcie dogłębnych informacji o odnawialnej energii w samorządach.

Energia samorządu to porta poświęcony odnawialnym źródłom energii w samorządach. Najnowsze wiadomości dotyczę zielonej, odnawialnej energii w samorządach. Energia samorządu - Bądź na bieżąco, bądź odnawialny.

2021 © Energia samorządu, odnawialna energia w samorządach | Projekt i wykonanie strony : comtv.pl